Wywiad w „Gazecie Limanowskiej” 2010r.

Jestem absolwentką:
- Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu prof. Krystyny Świder;
- Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Krakowie, w klasie śpiewu prof. Jacka Ozimkowskiego;
- PSM I i II st. w Rybniku, w klasie skrzypiec i altówki.
Uczestniczyłam w wokalnych kursach mistrzowskich prof. Ryszarda Karczykowskiego na AM w Krakowie.
Poszerzałam swoje umiejętności wokalne w zakresie muzyki musicalowej w Szkole Musicalowej "Controscena" w Lazise we Włoszech, a muzyki rozrywkowej pod okiem nauczycieli NVP w Gliwicach i Krakowie.
Podczas swojej kariery zawodowej współpracowałam między innymi: z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią Krakowską, Chórem Opery w Hamburgu.
W latach 1994 i 1995 wzięłam udział w nagraniach solowych dla Radia "Alfa" w Krakowie, w nagrodę za dwukrotne zdobycie Grand Prix w Konkursie Piosenki Francuskiej. 
Wykonywałam solowe partie na wielu płytach. 
Zdobyłam doświadczenie dyrygenckie prowadząc m.in. chór mieszany w LO w Limanowej, z którym w krótkim czasie zdobyłam wiele nagród; a także chóry dziecięce w Krakowie i w Rybniku. 
Obecnie jestem nauczycielem śpiewu klasycznego i rozrywkowego; prowadzę zajęcia z emisji głosu dla chórów i zespołów amatorskich, również zespołów weselnych. Czynnie współpracuję z Miejską Orkiestrą Dętą "Rybnik", Orkiestrą KWK "Marcel", Stowarzyszeniem Orkiestry KWK "Anna", KWK "Knurów", Trio "Canzonetta", Krakowskim Kwartetem Smyczkowym, Orkiestrą Beethovenowską w Krakowie.
Wraz z nauczycielami Rybnickiej Szkoły Muzycznej, biorę udział jako wokalistka w audycjach umuzykalniających dla szkół i przedszkoli.

Współpracuję z polskimi kompozytorami i muzykami m.in. Henrykiem Janem Botorem.  
Uświetniam swoim śpiewem i grą na skrzypcach uroczystości kościelne, takie jak: śluby, jubileusze, pogrzeby i inne; a także śluby cywilne, oraz spotkania i bankiety organizowane przez firmy lub instytucje. 
Koncertuję i daję recitale, zarówno w kraju, jak i za granicą. 

  

35a

 

 

 

 

Asia FOCUS